Tervezőgrafika BA
Animációs tervezés specializáció
Szakképzettség: Tervezőgrafikus (BA)
Szakképzettség angol nyelvű megjelölése: Graphic Design Bachelor (BA)
Képzési idő: 6 félév
Képzés jellemzője: alapképzés
Finanszírozási forma:
A – állami ösztöndíjas képzés
K – önköltséges képzés
Önköltség összege: nappali tagozaton: 800.000 Ft/félév
Képzés helyszíne: Eszterházy Egyetem Egri Campus
A felvétel előfeltétele:
érettségi bizonyítvány;
szakmai alkalmassági és gyakorlati vizsga
Felvétel módja:
Részletes információk: www.felvi.hu; http://vmi.uni-eger.hu/
Jelentkezés határideje: 2023. február 15.
Jelentkezés módja:
elektronikus úton a www.felvi.hu oldalon
Felvilágosítás:
Felvételi és Képzésszervezési Osztály
“A” ÉPÜLET Eger, Eszterházy tér 1. fsz. 131.
Tel.: (36)520-424 (36) 520-400/3179 mellék
E-mail: felvi@uni-eszterhazy.hu
Miért jó döntés a tervezőgrafika alapszak?
A Tervezőgrafika BA specializációin a hallgató biztos szakmai alapokat szerez az önálló alkotáshoz, kialakítva autonóm tervezői – tervezőgrafikus, animátor és webfejlesztő – attitűdöt. A képzés célja tervezők képzése, akik a vizuális kultúrában való jártasságuk, technológiai ismereteik, műveltségük birtokában képesek specializált tartalmak vizuális formában történő megjelenítésére, közvetítésére, sokszorosításra (print, multimédia, animáció, online felület), alkalmasak a kornak megfelelő minőségű produktumok létrehozására. Elsajátítják a tervtől a kész grafikai munkáig tartó munkafolyamatokat, a technikai kivitelezést.
Mit fogsz nálunk tanulni?
Tervezőgrafika szakon a képzés során már az elejétől fogva sok gyakorlati órád lesz. Az első év végén három specializáció közül választhatsz: grafikai tervezés, webtervezés, animációs tervezés. Igy tanulsz tervezőgrafikát, animációt, webes tárgyakat, komputergrafikát, digitális illusztrációs és a tipográfiát, kiadványszerkesztést, digitális képfeldolgozást, 2D-3D animációt, kreatív webtervezést, HTML ismereteket, de művészet- és grafikatörténetet is. Kreatív vizuális gyakorlatokon veszel részt, és tanulsz természetesen rajzolást és képzőművészeti technikákat (stencil, foto, mintázás stb.).
Mit csinálhatsz ezzel a végzettséggel?
A tervezőgrafikusok/animátorok/web-designerek munkájával sok helyen találkozunk (könyv, flyer, internet, filmek, reklámok, weboldal stb.) Tervezőként alkotásaid alapján a kívánt technikával kivitelezed a nyomtatott, vagy multimédiás alkotásokat. A feladataid közé tartozik, hogy grafikai és látványterveket, illusztrációkat készíts. Izgalmas feladatod lesz a 2D, 3D animáció és grafikák létrehozása. Elsősorban a gazdasági szereplők számára tervezel és fejlesztesz művészi érzékkel és kreativitással internetes oldalakat, grafikai megoldásokat, animációs filmeket. Érteni fogsz a tervezői-előkészítői, szerkesztői feladatokhoz, éppúgy, mint az analóg képi információk digitalizálásához.
Jellemző munkakörök:
A tevékenységedet a grafikai stúdiókban, médiában és internetes újságoknál, reklám és PR cégeknél, lap-, és könyvkiadóknál, animációs- és filmstúdiókban végezheted. Tudásod kifejezetten alkalmas lesz arra, hogy vállalkozóként dolgozz.
Miért válaszd az Eszterházyt?
Kvalitás és korszerűség. Tanáraink magasan képzett, országos hírű szakemberek akik oktatási tevékenységükkel párhuzamosan aktívan folytatnak tervezői tevékenységet, így napi kapcsolatban vannak nemzetközi és az országos fórumukkal, műhelyekkel. A képzés intenzív de méretének köszönhetően családias, így kellemes környezetben biztosíthatjuk hallgatóink számára az aktuális trendeknek megfelelő, alapos képzést, mely megszerzésével tapasztalataink alapján könnyen el tudnak helyezkedni. Az alapképzés megszerzése után intézetünkben tovább tanulhatsz mesterképzésünkön.
Képzési idő 6 félév
egyetemi docens
művésztanár
adjunktus
adjunktus
egyetemi tanársegéd
A felvételi első fordulója mappabemutatás, digitális formában. PDF, vagy PPT formátumban mutasd be eddigi szakmai munkásságodat! A digitális portfóliónak az a lényege, hogy bemutassa a jelentkező szakmai tudását, ismeretének széles skáláját. Felsorolunk néhány dolgot, amit szeretnénk kérni a mappába: saját készítésű tanulmányrajzot, digitális tervezést, fotót, grafikát, festményt stb.! A bemutatott munkáid száma ne haladja meg a 30 darabot, és ne legyen kevesebb 10 darabnál (vázlatfüzetek, könyvek, sketch-bookok és sorozatok befotózva egy-egy darabnak számítanak)! Ha vannak digitális mozgóképes (film, animáció, stb.) alkotásaid, azokat is küldd el a digitális portfólióddal együtt! Úgy állítsd össze a mappád, hogy a felvételi bizottság tagjai a lehető legteljesebb képet kaphassák az eddigi pályádról, szakirányú tervezőgrafikusi / animátori / webdesigneri / médiadesigneri tevékenységedről, felkészültséged szintjéről, vizuális látásmódodról!
A mappa anyagát szakmai bizottság értékeli. Az alkalmassági vizsga értékelése „megfelelt” vagy „nem felelt meg” minősítés lehet. Az alkalmassági vizsga kizáró jellegű, aki „nem felelt meg” minősítést szerzett, gyakorlati vizsgát nem tehet. Aki az alkalmassági vizsgán „megfelelt”, továbbjut a második fordulóra (gyakorlati vizsga).
Az első, alkalmassági rostán túljutott jelentkezőknek otthon elkészítendő tervezői feladatot adunk ki. A tematikus feladatokra digitális megoldásokat kell készíteni, melyeket adott időre kell elküldeni. Ennek értékelésére a gyakorlati vizsga szakmai beszélgetésén kerül sor. Itt a jelentkező elmondja, miként értelmezte a kiírásokat és megoldásai, miként válaszok a felvetett kérdésekre. (0-60 pont)
Beszélgetés és mappa értékelés: A mappa értékelésre maximum 30 darab munkát várunk, ami ne legyen kevesebb 10 darabnál (külön kis vázlatok, jegyzetek nem számítanak; vázlatfüzetek, könyvek, sketch-bookok és sorozatok is egy-egy darabnak)! Ha vannak digitális mozgóképes (film, animáció stb.) alkotásaid, azokat pendrive-on kell hozni. Az ismertetett szakmai munkák és szakmai portfólió bemutatása a jelentkező szakmai érdeklődésének megfelelően (tervezőgrafikai munkák, plakátok, számítógépes nyomatok, animációs filmek, weblaptervek, játéktervek, stb.) történjen, de legyen benne rajzi tanulmány is (pl. csendélet, portré, félalak, egész alakos tanulmány)! A korábban otthoni munkára kiadott feladatokat is ezen a beszélgetésen mutatja be a jelentkező, itt értékeli azokat a bizottság. A mappa értékelése folyamán a felvételiző szakmai és művészi, designtörténeti és kortárs kulturális ismereteiről, tájékozottságáról nyújt képet a felvételi bizottság számára beszélgetés formájában. (0-60 pont)