Grafikai tervezés, Webtervezés, Animációs tervezés, Média design – specializációk
A Tervezőgrafika BA specializációin biztos szakmai alapokat szerezhetsz, egyfelől az általános vizualitás kérdéseivel foglalkozó elméleti, másfelől technológiai jellegű ismereteket sajátíthatsz el, melyeket aztán – az alapképzésre következetesen felépített – mesterképzésben tudsz továbbfejleszteni, kialakítva egy autonóm tervezői – tervezőgrafikus, képanimátor, webdesigner, médiadesigner és játéktervezői– attitűdöt, szakmai ismereteket.
Tervezőgrafika szakon a képzés során már az elejétől fogva sok gyakorlati órád lesz. Az első év végén négy specializáció közül választhatsz: grafikai tervezés, animációs tervezés, webtervezés, és médiadesign. Így tanulsz tervezőgrafikát, animációt, webes tárgyakat, komputergrafikát, digitális illusztrációt és tipográfiát, kiadványszerkesztést, digitális képfeldolgozást, 2D-3D animációt, kreatív webtervezést, HTML ismereteket, 3D tervezést, interaktív programozást, kreatív programozást, játéktervezést, média designt, de művészet- és designtörténetet is. Kreatív vizuális gyakorlatokon veszel részt, és tanulsz természetesen rajzolást és kortárs képzőművészeti technikákat is (stencil, fotó, videó, mintázás stb.).
A tervezőgrafikusok / animátorok / webdesignerek / játéktervezők / médiadesignerek munkájával sok helyen találkozunk (könyv, flyer, internet, filmek, reklámok, weboldal, játékok, stb.). Tervezőként alkotásaid alapján a kívánt technikával kivitelezed a nyomtatott vagy multimédiás alkotásokat. A feladataid közé tartozik, hogy grafikai és látványterveket, illusztrációkat készíts, 2D-, 3D-animációkat és kreatív weboldalakat, játékokat, kiterjesztett és virtuális karaktereket, tárgyakat, illetve környezeteket hozz létre.
Elsősorban a gazdasági szereplők számára tervezel és fejlesztesz művészi érzékkel, kreativitással internetes oldalakat, nyomdai megoldásokat, animációs filmeket, játékokat, kiterjesztett és virtuális alkalmazásokat. Érteni fogsz a tervezői-előkészítői, szerkesztői feladatokhoz éppúgy, mint az analóg képi információk digitalizálásához.
A tevékenységedet grafikai stúdiókban, a médiában és internetes újságoknál, reklám- és PR- cégeknél, lap- és könyvkiadóknál, animációs-, film-, és játékfejlesztői stúdiókban végezheted. Tudásod alkalmas lesz arra, hogy önálló vállalkozóként, vagy akár médiaművészként dolgozz. Tanulmányaidat tovább folytathatod az alapképzésre épített mesterképzésünkön, vagy mint vizuális szakember és tanár.