TIPÓZÓNA /4/

Publikáció: 2022. április 20. szerda

Kiállítás a hazai tervezőgrafikai képzést nyújtó egyetemek, valamint a krakkói Jan Matejko Képzőművészeti Akadémia (PL), a Kassai Műszaki Egyetem (SK) és a Missouri Állami Egyetem (USA) hallgatóinak és oktatóinak tipográfiai munkáiból.
Megnyitó / 2022 április. 27. 17:00
Helyszín / Templom Galéria (H-3300 Eger, Trinitárius u. 5.)
Köszöntőt mond / dr. Pajtókné dr. Tari Ilona
rektor, Eszterházy Károly Katolikus Egyetem, Eger
Megnyitja / dr. Horányi Attila
Intézetigazgató, Elméleti Intézet, MOME, Budapest
/
A kiállítás megnyitóján átadásra kerül a Tipozóna Magyar Tipográfia Díj oktató és hallgatói kategóriában. A kiállítást szervezi és a katalógust kiadja Eszterházy Károly Katolikus Egyetem / Média és Design Intézet / Eger.
/
A Tipózóna kiállítást negyedik alkalommal rendezi meg az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Média és Design Intézete, a tervezőgrafikát oktató művészeti egyetemekkel együttműködésben. A meghívottak között idén a krakkói Jan Matejko Képzőművészeti Akadémia mellett a Kassai Műszaki Egyetem és a Missouri Állami Egyetem is szerepel, nemzetközivé szélesítve a rendezvényt.

A résztvevőket 2020-ban a FIKCIÓ fogalmára reflektáló print és mozgóképes alkotások létrehozására kértük fel. A kiállítást azonban meghiúsította a pandémia, ezért az anyag a 2022-es METAVERZUM hívószóra készített videóanyagokkal kiegészítve kerül bemutatásra.

A kiállítás és a katalógus az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem, Média és Design Intézetének szervezésében, az Egyetem, valamint Eger Megyei Jogú Város támogatásával valósul meg.

Résztvevő egyetemek

ESZTERHÁZY KÁROLY KATOLIKUS EGYETEM / Média és Design Intézet, Eger
KASSAI MŰSZAKI EGYETEM / Művészeti Kar / Design Tanszék, Vizuális Kommunikáció Stúdió, Kassa (SK)
JAN MATEJKO KÉPZŐMŰVÉSZETI AKADÉMIA / Ipari Tervezés Kar / Vizuális Kommunikáció Tanszék, Krakkó (PL)
MISSOURI ÁLLAMI EGYETEM / Művészeti és Design Tanszék, Springfield (USA)
GYŐRI SZÉCHENYI EGYETEM / Művészeti Kar / Design Tanszék és Grafika Stúdió
MAGYAR KÉPZŐMŰVÉSZETI EGYETEM / Grafika Tanszék / Tervezőgrafika szakirány, Budapest
METROPOLITAN EGYETEM / Vizuális Kommunikáció Tanszék, Budapest
MOHOLY-NAGY MŰVÉSZETI EGYETEM / Média Intézet / Tervezőgrafika Tanszék, Budapest
PÉCSI TUDOMÁNYEGYETEM / Művészeti Kar / Design és Médiaművészeti Intézet, Pécs
SOPRONI EGYETEM / Faipari Mérnöki és Kreatívipari Kar / Alkalmazott Művészeti Intézet, Sopron

Kurátorok / habil. Csontó Lajos, Süli-Zakar Szabolcs Dla
Tipózóna /4/ arculat / Szemmelroth Balázs
DJ: Görzsöny Ádám

További információk

behance.net/visualeger

instagram.com/media_design_eger

facebook.com/mediadesigneger

issuu.com/visualartsinstituteeger

typefaceseger.com

Apóriák

Intézetünk két oktatója is részt vesz a MODEM szombati programnapján.

Apóriák

Publicritic 2021 - Digital Smog

Gratulálunk Gebur Norbert, elsőéves Tervezőgrafika BA szakos hallgatónknak, aki 2. helyezést ért el a Publicritic 2021 plakátpályázaton!

Publicritic 2021 - Digital Smog

MA Diplomakiállítás 2021

Tervezőgrafika szak

MA Diplomakiállítás 2021

MA Diplomavédés 2021

Tervezőgrafika szak

MA Diplomavédés 2021

BA Diplomavédés Eger / Animáció / Webdesign / Tervezőgrafika

Megvédték diplomájukat a BA Tervezőgrafikus, Webdesign és Animációs hallgatóink!

BA Diplomavédés Eger / Animáció / Webdesign / Tervezőgrafika

Az Eszterházy Károly Egyetem felvételi előkészítőt indít Tervezőgrafika szakra

Typefaceseger

Ajándék fontok az egri tervezőgrafikus hallgatóinktól!

Typefaceseger

Nyílt Nap és felvételi konzultációs lehetőség // Tervezőgrafika BA (Grafika, Animáció, Webdesign) és Tervezőgrafika MA

2021. január 28. csütörtök 17 óra

VMI 2020 Diplomakatalógus

Elkészült a VMI 2020-as diplomakatalógusa!

VMI 2020 Diplomakatalógus

MAMA

Az egri Tervezőgrafika MA szakos hallgatóink bemutatják féléves munkáikat!

MAMA

BABA

Tervezőgrafika BA (Animáció/Grafika/Web) PREZI

BABA