TIPÓZÓNA /4/

Publikáció: 2022. április 20. szerda

Kiállítás a hazai tervezőgrafikai képzést nyújtó egyetemek, valamint a krakkói Jan Matejko Képzőművészeti Akadémia (PL), a Kassai Műszaki Egyetem (SK) és a Missouri Állami Egyetem (USA) hallgatóinak és oktatóinak tipográfiai munkáiból.
Megnyitó / 2022 április. 27. 17:00
Helyszín / Templom Galéria (H-3300 Eger, Trinitárius u. 5.)
Köszöntőt mond / dr. Pajtókné dr. Tari Ilona
rektor, Eszterházy Károly Katolikus Egyetem, Eger
Megnyitja / dr. Horányi Attila
Intézetigazgató, Elméleti Intézet, MOME, Budapest
/
A kiállítás megnyitóján átadásra kerül a Tipozóna Magyar Tipográfia Díj oktató és hallgatói kategóriában. A kiállítást szervezi és a katalógust kiadja Eszterházy Károly Katolikus Egyetem / Média és Design Intézet / Eger.
/
A Tipózóna kiállítást negyedik alkalommal rendezi meg az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Média és Design Intézete, a tervezőgrafikát oktató művészeti egyetemekkel együttműködésben. A meghívottak között idén a krakkói Jan Matejko Képzőművészeti Akadémia mellett a Kassai Műszaki Egyetem és a Missouri Állami Egyetem is szerepel, nemzetközivé szélesítve a rendezvényt.

A résztvevőket 2020-ban a FIKCIÓ fogalmára reflektáló print és mozgóképes alkotások létrehozására kértük fel. A kiállítást azonban meghiúsította a pandémia, ezért az anyag a 2022-es METAVERZUM hívószóra készített videóanyagokkal kiegészítve kerül bemutatásra.

A kiállítás és a katalógus az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem, Média és Design Intézetének szervezésében, az Egyetem, valamint Eger Megyei Jogú Város támogatásával valósul meg.

Résztvevő egyetemek

ESZTERHÁZY KÁROLY KATOLIKUS EGYETEM / Média és Design Intézet, Eger
KASSAI MŰSZAKI EGYETEM / Művészeti Kar / Design Tanszék, Vizuális Kommunikáció Stúdió, Kassa (SK)
JAN MATEJKO KÉPZŐMŰVÉSZETI AKADÉMIA / Ipari Tervezés Kar / Vizuális Kommunikáció Tanszék, Krakkó (PL)
MISSOURI ÁLLAMI EGYETEM / Művészeti és Design Tanszék, Springfield (USA)
GYŐRI SZÉCHENYI EGYETEM / Művészeti Kar / Design Tanszék és Grafika Stúdió
MAGYAR KÉPZŐMŰVÉSZETI EGYETEM / Grafika Tanszék / Tervezőgrafika szakirány, Budapest
METROPOLITAN EGYETEM / Vizuális Kommunikáció Tanszék, Budapest
MOHOLY-NAGY MŰVÉSZETI EGYETEM / Média Intézet / Tervezőgrafika Tanszék, Budapest
PÉCSI TUDOMÁNYEGYETEM / Művészeti Kar / Design és Médiaművészeti Intézet, Pécs
SOPRONI EGYETEM / Faipari Mérnöki és Kreatívipari Kar / Alkalmazott Művészeti Intézet, Sopron

Kurátorok / habil. Csontó Lajos, Süli-Zakar Szabolcs Dla
Tipózóna /4/ arculat / Szemmelroth Balázs
DJ: Görzsöny Ádám

További információk

behance.net/visualeger

instagram.com/media_design_eger

facebook.com/mediadesigneger

issuu.com/visualartsinstituteeger

typefaceseger.com

Mentorprogram a hátrányos helyzetű gyerekekért

A Magyar Református Szeretetszolgálat 2018-ban hívta életre Válaszút programját a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Ózdon.

Mentorprogram a hátrányos helyzetű gyerekekért

DIPLOMA '22 / BA Diploma kiállítás és védés (2022.06.13-15.)

Média & Design Intézet Tervezőgrafika BA szakos hallgatóinak Diploma kiállítása Megnyitó: 2022.06.10. 17:00 Helyszín: Kepes Intézet, Eger, Széchenyi István utca 16. Kiállítást megnyitja: Rudics Mónika Köszöntőt mond: Juhász Tibor

DIPLOMA '22 / BA Diploma kiállítás és védés (2022.06.13-15.)

IGEN – NEM – MÉGSEM kiállítás. Media & Design Eger x ISBN

A kiállításon a Media&Design Eger Tervezőgrafika szakos hallgatóinak, az elmúlt pár évben készült legizgalmasabb kiadványait veheti kézbe a látogató.

IGEN – NEM – MÉGSEM kiállítás. Media & Design Eger x ISBN

Virtuális DIPLOMA 2021

A Média és Design Intézet, Eszterházy Károly Katolikus Egyetem és a Walter's Cube közös projektje

Virtuális DIPLOMA 2021

Apóriák

Intézetünk két oktatója is részt vesz a MODEM szombati programnapján.

Apóriák

TERVEZŐGRAFIKA felvételi előkészítő Egerben!

Az Eszterházy Károly Egyetem felvételi előkészítőt indít Tervezőgrafika szakra

TERVEZŐGRAFIKA felvételi előkészítő Egerben!

Typefaceseger

Ajándék fontok az egri tervezőgrafikus hallgatóinktól!

Typefaceseger

Nyílt Nap és felvételi konzultációs lehetőség // Tervezőgrafika BA (Grafika, Animáció, Webdesign) és Tervezőgrafika MA

2021. január 28. csütörtök 17 óra

VMI 2020 Diplomakatalógus

Elkészült a VMI 2020-as diplomakatalógusa!

VMI 2020 Diplomakatalógus

MAMA

Az egri Tervezőgrafika MA szakos hallgatóink bemutatják féléves munkáikat!

MAMA

BABA

Tervezőgrafika BA (Animáció/Grafika/Web) PREZI

BABA