ElérhetőségDokumentumokHallgatói galériaType Faces EgerSikereink

Újabb hallgatói siker: László Nikolett

SUSHO package design

Újabb hallgatói siker: László Nikolett

III. GÉMDZSEM záróprezentáció

Az Eszterházy Game Club Eger szervezésében

III. GÉMDZSEM záróprezentáció

Moholy-Nagy Egyetem Művészeti díja

Hallgatónk, Visnyai Zoltán elismerést kapott a 24. Tervezőgrafikai Biennálén

Moholy-Nagy Egyetem Művészeti díja

24. Országos Tervezőgrafikai Biennálé

Gratulálunk a kiállítóknak!

24. Országos Tervezőgrafikai Biennálé

MDI ajánló

Kérem, sóhajtson, Széchenyi Úr! - Koronczi Endre tárlatvezetése

MDI ajánló

INTER/AFTER

Birkás Mona vendége a végzett intermédiások előadás-sorozatnak

INTER/AFTER

FOTÓMAPPA

Szakmai konzultáció Csontó Lajossal

FOTÓMAPPA

MODEM

Az év honlapja 2023

MODEM

PROJEKTHÉT'24

Egy hetes projekthét az MDI-n

PROJEKTHÉT'24

NONFIGURATÍV

Kiállításmegnyitó

NONFIGURATÍV

Fókusz és távolság

Beszélgetés Vékony Dorottyával, az MDI oktatójával

Fókusz és távolság

NONFIGURATÍV

Az egri Media és Design Intézet hallgatóinak kiállítása

NONFIGURATÍV

Alkotói kíválósági díj

A Média és Design Intézet oktatója, Süli-Zakar Szabolcs Alkotói kiválósági díjban részesült

Alkotói kíválósági díj

Határeset

Sipos Levente munkája az Új Művészetben

Határeset

Hallgatói siker

Behance kiemelés: Sándor Virág

Hallgatói siker

"Kérem, sóhajtson, Széchenyi Úr!"

Koronczi Endre kiállítása a GODOT Kortárs Művészeti Intézetben

"Kérem, sóhajtson, Széchenyi Úr!"

Újabb hallgatói siker

Behance kiemelés: Ungvári József

Újabb hallgatói siker

STOLEN FIRE

Intézetünk oktatója, Birkás Mona, részt vesz a 12 Hertz című kiállításon

STOLEN FIRE

Hallgatói sikerek

Behance kiemelés: Hajdú Boróka

Hallgatói sikerek

Hallgatói sikerek

Behance kiemelés: Visnyai Zoltán

Hallgatói sikerek

Média és Design Intézet

A Vizuális Művészeti Intézet különálló szakterületi egységekké vált. 2021. augusztus 01-től Média és Design Intézet néven működik korábbi tanszékünk.

Intézetünk jelenleg a Tervezőgrafika BA és a Tervezőgrafika MA szakokból áll. Különálló egységként a 2022-es tanévet már négy specializációs lehetőséggel indítjuk a BA képzésben! Itt a hallgatók biztos szakmai alapokat szereznek, egyfelől az általános vizualitás kérdéseivel foglalkozó elméleti, másfelől technológiai jellegű ismereteket sajátítanak el, melyeket aztán – az alapképzésre következetesen felépített – mesterképzésben tovább tudnak fejleszteni, kialakítva egy érett, autonóm tervezői attitűdöt.

Az intézet különös figyelmet fordít a hallgatók intézményen kívüli megjelenéseire is. A tanterv természetes részét képezi a különféle országos, illetve nemzetközi pályázatokon és kiállításokon való részvétel. Ezeken a hallgatók eredményesen szerepelnek, bizonyítja ezt a számtalan siker és helyezés. Fontos törekvés a – hallgatók bevonásával történő – folyamatos, széleskörű online jelenlét is, ahol naprakész információk találhatók az itt folyó oktatásról és az eredményekről.

A legfontosabb cél az, hogy az itt tanuló hallgatók a kortárs vizualitás jelenségeiről átfogó ismerteket szerezzenek, miáltal olyan médiaértő és médiatudatos szakemberek válhatnak belőlük, akik képesek lesznek a jelenkor kihívásaira önálló, kiforrott válaszokat adni.

Tervezőgrafika specializáció

(Tervezőgrafika BA szak)

A szakirány hallgatói a tervezőgrafikai- és komputergrafikai alapismeretek, valamint a digitális illusztrációs és a tipográfiai feladatok elsajátításán túl, az alkalmazott grafikai műfaj kifejezési formáira és technikai megoldásaira fókuszáló képzésben részesülnek. Tanulmányaik során önálló és csoportos feladatokat egyaránt meg kell oldaniuk. A cél olyan felkészült, nyitott, a képi kommunikációban otthonosan mozgó szakértők képzése, akik a tervezőgrafikával, illusztrációkkal, digitális képfeldolgozással, sokszorosítással foglalkozó cégek sokoldalú szakembereivé válhatnak. Kreatív tervezési, kivitelezési munkáikban a korszerű grafikai nyelvet jól ismerve, azt magabiztosan használva végeznek többek között digitális illusztratív, tervezőgrafikai munkákat, kiadvány-előkészítést és szerkesztői feladatokat.

A BA végzettséggel rendelkező hallgatók elhelyezkedési lehetőségei: tervezőgrafikai- és látványtervező stúdiók, fotó- és reklámstúdiók, internetes tartalomszolgáltatók, különféle kiadók, valamint tömegtájékoztatási- és interaktív kommunikációs médiumok. Elsajátított elméleti és szakmai ismereteik lehetővé teszik számukra a képzés MA szintű folytatását.

Animáció specializáció

(Tervezőgrafika BA szak)

Az animációs tervezés szakirány hallgatói a tervezőgrafikai alapismeretek elsajátításán túl az animációs műfaj kifejezési formáira és technikai megoldásaira fókuszáló képzésben részesülnek. Megismerkednek mind a hagyományos manuális, illetve digitális frame by frame animációval és stop-motion technikákkal, mind a digitális 3D modellező és animációs, valamint 2D–3D motion graphics technológiákkal.

Tanulmányaik során önálló és csoportos feladatokat egyaránt végeznek; gyakorlati és elméleti oktatásban egyaránt részesülnek. Mindezek eredményeképpen a hallgatók képesek lesznek rövid, illetve egész estés animációs produkciókban való közreműködésre, valamint televíziós főcímek, arculatok, infografikák tervezésében és elkészítésében, számítógépes játékok látvány- és animációs tervezési feladataiban, online (internet, web) és offline (alkalmazások) felületen alkalmazott animációk készítésében való részvételre.

A BA végzettség megszerzésével a következő elhelyezkedési lehetőségek kínálkoznak: animátor, kompozitor, látványtervező, egyéb filmes és televíziós kreatív szakember, interaktív kommunikációban járatos kreatív szakember. Az elsajátított elméleti és szakmai ismereteik lehetővé teszik a képzés magasabb, MA szintű folytatását is.

Webdesign specializáció

(Tervezőgrafika  BA szak)

Hazánkban egyedülálló felsőfokú szakképzés. A webdesigner ismeri a UX design módszereit, drótvázat készít, website-ok, mobil alkalmazások grafikai megjelenését tervezi meg. Képes a marketing szakemberek, kreatívok és fejlesztők alkotta csapatban dolgozni. Ismeri a HTML, a CSS és a Javascript nyelvek alapjait.

A BA diplomát nyújtó képzés során a hallgató olyan tudás birtokosa lesz, amely alapján képessé válik akár szabadúszó, akár alkalmazotti munkakört betöltő webdesignerként dolgozni, de elhelyezkedhet front-end fejlesztőként is.

Média design specializáció

(Tervezőgrafika BA szak)

A tervezőgrafikai alapképzésünket követően, a harmadik félévtől a Média design specializáció keretein belül hallgatóink a korunk legdinamikusabban fejlődő digitális médiatrendjeivel kerülnek szinkronba. A legkorszerűbb audiovizuális  médiaeszközök kapcsán felmerülő tervezői folyamatokkal ismerkednek meg, mit a UI/UX design, interaktív design, game design (játéktervezés), 3D modellezés és 3D nyomtatás, új-média, médiaművészeti installációk készítése, az AR/VR design és prototipizálás, programozási technológiák, mint pl. a Unity környezet.

A specializáció időtartama 2 év, a teljes képzési idő 3 év, és Tervezőgrafikus diplomát ad, Média design specializációval. A BA diplomát nyújtó képzés során a hallgató olyan tudás birtokosa lesz, amely alapján képessé válik akár szabadúszó, akár alkalmazotti munkakört betöltő játéktervezőként dolgozni, de elhelyezkedhet interaction-desingerként is, vagy akár független médiaművészként is.  

Tervezőgrafikus Művész MA szak

(Média és Design Tanszék)

A szak célja, hogy a saját intézményből, illetve más képzési helyekről érkező, BA fokozatú diplomával rendelkező hallgatók egy autonóm, a kor kihívásait önállóan értelmező alkotói attitűdöt sajátítsanak el. Emellett biztos és rendszerezett szakmai alapokkal és módszerekkel rendelkezzenek a tervezőgrafikában és annak határterületein. Fontosnak tartjuk a kísérletező magatartás kialakítását is, valamint az alkotói felelősségvállalás és az egész életen át tartó kutató hozzáállás megteremtését.

Az itt végzettek tervezőgrafikus művészként képesek lesznek a tervezés és a kivitelezés folyamataiban magas szinten részt vállalni, illetve alkalmassá válnak azok vezetésére. Az itt folyó művészeti és elméleti képzés eredményeképpen jártasságot szereznek a klasszikus művészet- és designtörténetben, s megismerkednek a kor vizuális jelenségeinek és tárgyi kultúrájának a legújabb áramlataival is. A szakmai felkészültség eredményeképpen olyan általános vizuális műveltség birtokába jutnak, amelynek segítségével nemcsak alkalmazkodni tudnak a folytonosan megújuló kihívásokhoz, hanem képessé válnak a kortárs vizualitás aktív formálására is – akár új trendek megteremtésével, akár új technikai módszerek kifejlesztésével.

English
Behance Instagram Facebook YouTube Typefaces Eger