Gratulálunk Kovács Réka másodéves tervezőgrafikus hallgatónknak, a címketervezési pályázat nyertesének!

Publikáció: 2021. március 16. kedd

Friss, üde, gyümölcsös fehér cuvée és persze rozé készült a hallgatóknak az egyetemen. Az egyedi címkés nEKEd borcsalád tagjai már meg is kóstolhatók.

Még tavaly javasolta az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat, hogy kifejezetten a hallgatóknak készüljön bor az egyetem ültetvényeiről. A kezdeményezés értő fülekre talált, ma pedig már palackban várják a borok a fogyasztókat.
Hegyi Ádám, az egyetem Kísérleti Szőlőültetvények és Borászatának birtokigazgatója elmondta: divatos, reduktív borok születtek, alacsony alkoholtartalommal, amelyek kiválóan alkalmasak arra, hogy bevezessék a fiatalokat a borkultúrába. Egy fehér cuvée és egy Néró Rosé került a palackokba, azaz nem is egy hallgatói bort készítettek, hanem rögtön kettőt.

A munkával egyidőben címketervezési pályázatot is hirdetett az egyetem. Kovács Réka Dóra munkája nyerte el leginkább az ítészek tetszését. Egyetemünk másodéves tervezőgrafika szakos hallgatója elmondta: igyekezett azokat a motívumokat megragadni, s megjeleníteni a címkén, amelyek Egert, az egyetemi életet jelentik, mindezt friss, üde, fiatalos stílusban tálalva.

A pályázatok között többször is szerepelt a nEKEd elnevezés (Kapalkó Réka, Utassy Dorina és Oszlánczi Mónika is javasolta), így született meg a borcsalád neve. A tervezés végső szakaszát Dankó Márton, az egyetem grafikusa irányította, így készült el a palackokon is látható változat.

A tervek szerint a jövőben ezeket a borokat kínálják majd a hallgatói rendezvényeken, így a például Gólyabálon, de természetesen a hallgatói díjakhoz is méltó ajándék lesz a nedű, amelyet – amint a járványhelyzet lehetővé teszi – meg is vásárolhatnak az egyetem polgárai, Eszterházy Kedvezmény Kártyával 990 Ft-ért lesz elérhető.

Teljes cikk, az egyetemi honlapon:

ITT A NEKED, A HALLGATÓKNAK KÉSZÜLT BORCSALÁD

Tervezőgrafika Prezentáció

Az egri Tervezőgrafika BA1/2/3 Animációs tervezés, Grafikai tervezés és Webtervezés specializációk hallgatói ezúttal élőben mutatják be a féléves munkáikat!

Tervezőgrafika Prezentáció

-KAPCSOLATOK-, fiatal művészek nyári tárlata a MANK Galériában

Frissen végzett hallgatóink a kiállítók között

-KAPCSOLATOK-, fiatal művészek nyári tárlata a MANK Galériában

PARAFRÁZISOK

Hallgatói Galéria 2018 05.08.17 óra

PARAFRÁZISOK

Tervezőgrafika BA és MA szakjainkról is érdeklődhettek az Educatio Kiállításon!

Tervezőgrafika BA és Tervezőgrafikus Művész MA szakjainkról is kaphattok információkat 2018. január 18-20. között az Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon Budapesten!

Tervezőgrafika BA és MA szakjainkról is érdeklődhettek az Educatio Kiállításon!

NYÍLT NAP & Mappanézés ⇾ Tervezőgrafika ⇾ Eger ⇾ 2018.01.23

Január 23-án MAPPANÉZÉSsel és PORTFOLIÓKONZULTÁCIÓval egybekötött NYÍLT NAPot tartunk a Média & Design Tanszéken.

NYÍLT NAP & Mappanézés ⇾ Tervezőgrafika ⇾ Eger ⇾ 2018.01.23