ElérhetőségDokumentumokHallgatói galériaType Faces EgerSikereink

II. Debrecen Art Week

Szabó Károly oktatónk műterme Debrecenben

II. Debrecen Art Week

FELVÉTELI MAPPAFELTÖLTÉS

Részletek a leírásban

FELVÉTELI MAPPAFELTÖLTÉS

Skicc 2025

Animációs fesztiválon

Skicc 2025

KORTÁRS KÉPZŐMŰVÉSZETRŐL – KÖZÉRTHETŐEN

Süli-Zakar Szabolcs - képzőművész, az EKKE Művészeti Karának egyetemi docensének előadása

KORTÁRS KÉPZŐMŰVÉSZETRŐL – KÖZÉRTHETŐEN

EgerAnimTavasz

 MDI animációs sikerek a 37. OTDK-n!

EgerAnimTavasz

I. Analogon fotókiállítás

Megnyitó és díjátadó a Líceumban

I. Analogon fotókiállítás

GOLANA

Kiállítás a Delta Galériában

GOLANA

37. OTDK

Záróünnepség és díjátadó

37. OTDK

OTDK 2025

37. OTDK Művészeti és Művészettudományi Szekció Egerben

OTDK 2025

Békés Ünnepet kíván

az egri Média és Design Intézet!

Békés Ünnepet kíván

SZILÁGYI RUDOLF / TÁJÉKOZÓDÁSI PONT

A Média és Design Intézet oktatója, Szilágyi Rudolf kiállítása a Magyar-Tár-Házban.

SZILÁGYI RUDOLF / TÁJÉKOZÓDÁSI PONT

Hallgatói eredmények

a HUNGAROPACK Student versenyen!

Hallgatói eredmények

Elindult az MDI animáció tavaszi fesztiválszezonja!

A Média és Design Intézet hallgatói az Animatiba (BRA) versenyprogramjában

Elindult az MDI animáció tavaszi fesztiválszezonja!

EGERANIM showreel ↦

Animációs tervezés specializáció

EGERANIM showreel ↦

Csibe Design interjú

Interjú volt hallgatónkkal, Csiby-Gindele Botonddal

Csibe Design interjú

Vízió / Gesztus / Kísérlet – az egyetemi műhelyekben

Kiállítás a Műcsarnokban

Vízió / Gesztus / Kísérlet – az egyetemi műhelyekben

Who the fuck is Bobby?

Kiállítás a Telepen

Who the fuck is Bobby?

KORTÁRS KÉPZŐMŰVÉSZETRŐL – KÖZÉRTHETŐEN

Gulyás Gábor, filozófus, esztéta előadása

KORTÁRS KÉPZŐMŰVÉSZETRŐL – KÖZÉRTHETŐEN

Határ vagy szakadék?

Projektnap Miskolcon

Határ vagy szakadék?

Folyami kavics

Újabb BEHANCE kiemelés

Folyami kavics

Média és Design Intézet

A Vizuális Művészeti Intézet különálló szakterületi egységekké vált. 2021. augusztus 01-től Média és Design Intézet néven működik korábbi tanszékünk.

Intézetünk jelenleg a Tervezőgrafika BA és a Tervezőgrafika MA szakokból áll. Különálló egységként a 2022-es tanévet már négy specializációs lehetőséggel indítjuk a BA képzésben! Itt a hallgatók biztos szakmai alapokat szereznek, egyfelől az általános vizualitás kérdéseivel foglalkozó elméleti, másfelől technológiai jellegű ismereteket sajátítanak el, melyeket aztán – az alapképzésre következetesen felépített – mesterképzésben tovább tudnak fejleszteni, kialakítva egy érett, autonóm tervezői attitűdöt.

Az intézet különös figyelmet fordít a hallgatók intézményen kívüli megjelenéseire is. A tanterv természetes részét képezi a különféle országos, illetve nemzetközi pályázatokon és kiállításokon való részvétel. Ezeken a hallgatók eredményesen szerepelnek, bizonyítja ezt a számtalan siker és helyezés. Fontos törekvés a – hallgatók bevonásával történő – folyamatos, széleskörű online jelenlét is, ahol naprakész információk találhatók az itt folyó oktatásról és az eredményekről.

A legfontosabb cél az, hogy az itt tanuló hallgatók a kortárs vizualitás jelenségeiről átfogó ismerteket szerezzenek, miáltal olyan médiaértő és médiatudatos szakemberek válhatnak belőlük, akik képesek lesznek a jelenkor kihívásaira önálló, kiforrott válaszokat adni.

Tervezőgrafika specializáció

(Tervezőgrafika BA szak)

A szakirány hallgatói a tervezőgrafikai- és komputergrafikai alapismeretek, valamint a digitális illusztrációs és a tipográfiai feladatok elsajátításán túl, az alkalmazott grafikai műfaj kifejezési formáira és technikai megoldásaira fókuszáló képzésben részesülnek. Tanulmányaik során önálló és csoportos feladatokat egyaránt meg kell oldaniuk. A cél olyan felkészült, nyitott, a képi kommunikációban otthonosan mozgó szakértők képzése, akik a tervezőgrafikával, illusztrációkkal, digitális képfeldolgozással, sokszorosítással foglalkozó cégek sokoldalú szakembereivé válhatnak. Kreatív tervezési, kivitelezési munkáikban a korszerű grafikai nyelvet jól ismerve, azt magabiztosan használva végeznek többek között digitális illusztratív, tervezőgrafikai munkákat, kiadvány-előkészítést és szerkesztői feladatokat.

A BA végzettséggel rendelkező hallgatók elhelyezkedési lehetőségei: tervezőgrafikai- és látványtervező stúdiók, fotó- és reklámstúdiók, internetes tartalomszolgáltatók, különféle kiadók, valamint tömegtájékoztatási- és interaktív kommunikációs médiumok. Elsajátított elméleti és szakmai ismereteik lehetővé teszik számukra a képzés MA szintű folytatását.

Animáció specializáció

(Tervezőgrafika BA szak)

Az animációs tervezés szakirány hallgatói a tervezőgrafikai alapismeretek elsajátításán túl az animációs műfaj kifejezési formáira és technikai megoldásaira fókuszáló képzésben részesülnek. Megismerkednek mind a hagyományos manuális, illetve digitális frame by frame animációval és stop-motion technikákkal, mind a digitális 3D modellező és animációs, valamint 2D–3D motion graphics technológiákkal.

Tanulmányaik során önálló és csoportos feladatokat egyaránt végeznek; gyakorlati és elméleti oktatásban egyaránt részesülnek. Mindezek eredményeképpen a hallgatók képesek lesznek rövid, illetve egész estés animációs produkciókban való közreműködésre, valamint televíziós főcímek, arculatok, infografikák tervezésében és elkészítésében, számítógépes játékok látvány- és animációs tervezési feladataiban, online (internet, web) és offline (alkalmazások) felületen alkalmazott animációk készítésében való részvételre.

A BA végzettség megszerzésével a következő elhelyezkedési lehetőségek kínálkoznak: animátor, kompozitor, látványtervező, egyéb filmes és televíziós kreatív szakember, interaktív kommunikációban járatos kreatív szakember. Az elsajátított elméleti és szakmai ismereteik lehetővé teszik a képzés magasabb, MA szintű folytatását is.

Webdesign specializáció

(Tervezőgrafika  BA szak)

Hazánkban egyedülálló felsőfokú szakképzés. A webdesigner ismeri a UX design módszereit, drótvázat készít, website-ok, mobil alkalmazások grafikai megjelenését tervezi meg. Képes a marketing szakemberek, kreatívok és fejlesztők alkotta csapatban dolgozni. Ismeri a HTML, a CSS és a Javascript nyelvek alapjait.

A BA diplomát nyújtó képzés során a hallgató olyan tudás birtokosa lesz, amely alapján képessé válik akár szabadúszó, akár alkalmazotti munkakört betöltő webdesignerként dolgozni, de elhelyezkedhet front-end fejlesztőként is.

Média design specializáció

(Tervezőgrafika BA szak)

A tervezőgrafikai alapképzésünket követően, a harmadik félévtől a Média design specializáció keretein belül hallgatóink a korunk legdinamikusabban fejlődő digitális médiatrendjeivel kerülnek szinkronba. A legkorszerűbb audiovizuális  médiaeszközök kapcsán felmerülő tervezői folyamatokkal ismerkednek meg, mit a UI/UX design, interaktív design, game design (játéktervezés), 3D modellezés és 3D nyomtatás, új-média, médiaművészeti installációk készítése, az AR/VR design és prototipizálás, programozási technológiák, mint pl. a Unity környezet.

A specializáció időtartama 2 év, a teljes képzési idő 3 év, és Tervezőgrafikus diplomát ad, Média design specializációval. A BA diplomát nyújtó képzés során a hallgató olyan tudás birtokosa lesz, amely alapján képessé válik akár szabadúszó, akár alkalmazotti munkakört betöltő játéktervezőként dolgozni, de elhelyezkedhet interaction-desingerként is, vagy akár független médiaművészként is.  

Tervezőgrafikus Művész MA szak

A 2025-ben újraszervezett Tervezőgrafika MA szak, azaz mesterképzés a művészeti alapszakok és azokon található különféle specializációk (animáció, tervezőgrafika, média design, webtervezés, mozgókép, képzőművészet, grafikai stb.) hallgatói számára ad lehetőséget a továbbtanulásra, valamint ismereteik bővítésére. A négy félév során az elméleti órák mellett (kortárs művészettörténet, designtörténet, kreatív írás), az animáció (2-3D, motion type, sound design), a tervezőgrafika (kreatív kiadványszerkesztés, tipográfia, fonttervezés), a média design (játékprogramozás, játéktervezés, 2-3D, sound design) és a web (HTML, webdesign) érdeklődési köréből biztosítunk kurzusokat.

Ugyanakkor a mesterképzés célja nem elsősorban a szakmai készségek elsajátítása, az ismeretek tovább tökéletesítése, hanem egy érettebb, a tágan értelmezett kreatív ipart átlátó, értelmiségi attitűd, szemlélet és művészi gondolkodás fejlesztése, valamint felkészítés a szakdolgozat és a mestermunka megvalósítására.

A képzés Tervezőgrafikus-művész MA egyetemi diplomát ad, mellyel a magasabb piaci, kreatívipari pozíciók (kreatív ügynökség, artdirector) mellett lehetőséged lesz továbbtanulni doktori képzésben, valamint tanítani, akár egyetemi szinten is.

Kik jelentkezhetnek?

BA szakot végzett hallgatók

Milyen diplomával?

Animáció, média design, tervezőgrafika, webtervezés, mozgókép, képzőművészet

Mit tanulsz?

  • animáció (15 óra, 12%) 2-3D, motion type, sound design
  • tervezőgrafika (17 óra, 14%) kreatív kiadványszerkesztés, tipográfia, fonttervezés
  • média design (18 óra, 14%) játékprogramozás, játéktervezés, 2-3D, sound design
  • web design (15 óra, 12 %) HTML, webdesign

  • elméleti órák (20 óra, 15%): kortárs művészettörténet, designtörténet, kreatív írás
  • társművészet (22 óra, 17%): Fotó, Sound design, kreatív írás, prezentáció
  • szakmai gyakorlat (20 óra, 15%)

S miért ezt: diploma követelmény?

  1. Diplomamunka (40%)
  2. Szakdolgozat (40%)
  3. Portfolió / Portfóliós weboldal / Showreel / prezentáció (20%)
  • Portfólió: nyomtatott, minimum 96 oldal, minimum 15 projekt
  • Portfóliós weboldal saját domain-el, minimum 15 projekt
  • Showreel: max. 1 perc
  • A prezentáció kivitele és előadásmódja szakmailag integráns része a diplomamunkának

S tényleg mit ad? 

  • Tervezőgrafikus-művész MA egyetemi diplomát ad
  • egy érettebb, a tágan értelmezett kreatív ipart átlátó, értelmiségi attitűd, szemlélet és művészi gondolkodás fejlesztése,
  • felkészítés a szakdolgozat és a mestermunka megvalósítására
  • magasabb piaci, kreatívipari pozíciók (kreatív ügynökség, artdirector)
  • lehetőséged lesz továbbtanulni doktori képzésben
  • tanítani, akár egyetemi szinten is
English
Behance Instagram Facebook YouTube Typefaces Eger